Anket
2019-20 Dönemi Mezunlara Yönelik Milli Eğitim-Halk Eğitim Yaygın Eğitimi ile Hangi Yabancı Dil Kurslarını Başlatsak Siz de Katılırsınız?

Derya TERZİ

Derya TERZİ
    Derya Terzi
     1978 Trabzon, Of ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul 3. Sınıfa kadar memleketinde, 4. Sınıfı mersinde, son senesini de İstanbul’da okudu. Ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Hayatın çetrefilli yollarından geçerken tahsiline yıllar sonra devam etme imkânı buldu. Şu anda İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Öğrencisi olarak öğrenimine devam etmekte.
     90 lı yıllarda uzak doğu sporlarıyla ilgiledi. 96 yılında tiyatro alanında merhum usta oyuncu Hasan Nail Canat’ın senaryolarını sahneledi. Ayrıca el sanatları alanında çalışmaları da oldu. Sivil toplum kuruluşlarında aktif görev aldı. Bazı vakıfların, derneklerin ve sivil toplum örgütlerinin sosyal-kültürel faaliyetlerine düzenli olarak katıldı, katılmaya devam ediyor.
     2001 senesinde ulusal bir gazetede aile ve kültür sanat sayfasında köşe yazarlığı yaptı, internet ve medya sitelerinde köşe yazıları yayınlandı. Rayet Alterego müstear ismiyle de bir zamanların faal sitelerinden anlamak.com’da yazıları yayınlandı. Almış olduğu 0-6 yaş çocuk eğitiminin ardından kısa bir dönem kreş alanında hizmet verdi. Eğitim alanında yapılan çalışmalarda seminerler sundu. Kendi alanında aldığı sertifikalarla eğitim kulvarında çalışmalarını sürdürüyor.
     180.000 den fazla üyesi bulunan Gönül Erleri Mail Grubunun kuruluşundan beri yönetim kurulunda (MGYK'sında), bazı etkinliklerin koordinatörü ve eğitim komisyonu başkanlığını sürdürüyor.
     Gönül Erleri adına GSB Destekli düzenlenen BİNLERCE KARDEŞİM VAR Projesinin de Genel Koordinatörlüğünü yapan Derya Terzi, İÜDER olarak GSB Destekli Düzenlediğimiz GEZDİKÇE ÖĞRENİYORUZ Projesinin de Genel Koordinatörü.


Üye Girişi
Sayacİstatistikler Yükleniyor ..!

İÜDER Facebook Grubu
İÜDER Twitter

Derneğimiz


  • BİZE ULAŞIN

  • Nişanca Mah. Otakçılar Cad. No: 21/3 (Münzevi Camii Yanı) Eyüp / İstanbul

  • iletisim@iuder.org

www.teknovizyon.net/
YukariCik