Anket
2019-20 Dönemi Mezunlara Yönelik Milli Eğitim-Halk Eğitim Yaygın Eğitimi ile Hangi Yabancı Dil Kurslarını Başlatsak Siz de Katılırsınız?

HABERLER

HABERLER

   İstanbul Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği - İÜDER 25 Temmuz 2014 de (bu senenin Ramazan-ı Şerif ayının son cuma gününde, bayramdan iki gün önce) kurulmuştu. Dernek kuruluşlarında, ilk altı ay derneğin kurucuları geçici yönetim kurulu oluyor. Altı ay içinde de ilk genel kurul yapılıyor ve yönetim kurulu belirleniyor. 2 ay önce kurulan İÜDER, bu süre içinde 2 defa yönetim kurulu toplantısı, bir de genişletilmiş istişare kurulu toplantısı düzenledi.

   Üye kayıtlarına da başlanan İÜDER'in genel amaçları, kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri, çalışma şekli, yapılanması, görev dağılımları ve planlanacak etkinlikler gibi konular üzerinde istişare edildi.

   İMH Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mehmet Güney ağabeyimiz; katılımı ile onurlandırdığı toplantıda, her insanın, her müslümanın, her ortamda dikkat etmesi, hassasiyet göstermesi gereken öncelikli konuları hatırlattı. Yaklaşık 40 yıldır çok yakın, samimi yüzlerce-binlerce arkadaşımızın okuduğu, mezun olduğu İstanbul Üniversitesi gibi köklü, büyük bir okulun mezunları için biraz gecikmiş bir dernek olduğunu, ancak bu arkadaşların gayretli, samimi çalışmaları neticesinde kısa sürede çok güzel etkinliklere imza atacaklarına inandığını söyledi.

   Kasım ayında yapılacak Genel Kurul için hazırlıkların ve başka konularda da değerlendirmeleri yapılsın diye yaklaşık bir ay sonra bu dönemin 2. Genişletilmiş İstişare Kurulu Toplantısı yapılmasına da karar verildi.

 


Üye Girişi
Sayacİstatistikler Yükleniyor ..!

İÜDER Facebook Grubu
İÜDER Twitter

Derneğimiz


  • BİZE ULAŞIN

  • Nişanca Mah. Otakçılar Cad. No: 21/3 (Münzevi Camii Yanı) Eyüp / İstanbul

  • iletisim@iuder.org

www.teknovizyon.net/
YukariCik