Yunus TORPİL

Davası İçin Çalışmayan Müslümanın Bir Değeri Yoktur    Yunus TORPİL

     İÜDER - İstanbul Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği'nin kurucularından olan Yunus Torpil 1957 de Rizenin bir köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu ve liseyi Rize İmam Hatip Lisesinde okudu. 1976 da İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'ne başladı. O günün zor şartlarından ötürü 1989 da bitirebildi. 70 li yıllarda MTTB ve Akıncılar’da aktif görevler üstlendi. 1978-1979 da Akıncılar’ın İstanbul İl Yönetim Kurulunda bulundu. 80’li yıllarda Üniversitelerdeki Müslüman Gençliğin her alanda yardımcılarıydı.

     1992 de İnsan Vakfı'nın kurucu başkanıydı ve uzun süre Yönetim Kurulu başkanlığını yürüttü. İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin kurucuları arasında yer aldı ve halen Yüksek İstişare Kurulu üyesi. 28 Şubatta Eyüp İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği yöneticisi olarak İmam Hatip Liseleri Aile Birlikleri Platformunun kurucuları arasındaydı ve 28 şubatın mücadelesini verdi.

     MÜSİAD’ın fikir ve hareket öncüleri arasındaydı. Eksen Dershaneleri’nin kuruluşunda ve yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. 2009 da Balkan Müslümanlarıyla Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin kurucusu oldu ve halen yönetim kurulunda aktif görevleri var. Türkiye’de uluslararası öğrencilerle ilgilenen dernekleri bir araya getirerek öğrenci dernekleri platformunu kurdu ve yöneticiliğini yürütmekte ve www.turkiyemaarif.org​ Türkiye Maarif Vakfı'nın Yönetim Kurulunda...Üye Girişi
Sayacİstatistikler Yükleniyor ..!

İÜDER Facebook Grubu
İÜDER Twitter

Derneğimiz


  • BİZE ULAŞIN

  • Nişanca Mah. Otakçılar Cad. No: 21/3 (Münzevi Camii Yanı) Eyüp / İstanbul

  • iletisim@iuder.org

www.teknovizyon.net/
YukariCik